Start Polecane Miliony wypłaconych świadczeń bez konieczności szukania pracy

Miliony wypłaconych świadczeń bez konieczności szukania pracy

859
shutterstock

Prawie 4 miliony osób otrzymuje zasiłki dla bezrobotnych bez konieczności szukania pracy po gwałtownym wzroście zgłoszeń dotyczących zdrowia psychicznego i bólu stawów podczas blokady.

Około 3,7 miliona z 5,2 miliona osób pobierających obecnie zasiłki dla bezrobotnych otrzymało zwolnienie z obowiązku znalezienia pracy, co oznacza, że ​​podatnicy muszą finansować swoje świadczenia w nieskończoność.

Oficjalne dane pokazują, że liczby te wzrosły o pół miliona od czasu Covid, kiedy bezpośrednie kontrole stanu zdrowia zostały zastąpione zdalnymi ocenami.

Ci wnioskodawcy nie muszą uczestniczyć w rozmowach kwalifikacyjnych ani szkoleniach związanych z pracą, ponieważ uznano, że są zbyt chorzy, by podjąć pracę. Według Centrum Sprawiedliwości Społecznej (CSJ), ich świadczenia kosztują podatników od 22,5 do 26,5 miliardów funtów rocznie.

Wzrost gospodarczy w Wielkiej Brytanii utknął w martwym punkcie, a Wielka Brytania i Niemcy to jedyne gospodarki w G7, które jeszcze nie powróciły do ​​rozmiarów sprzed pandemii. Setki tysięcy Brytyjczyków opuściło rynek pracy z powodu długotrwałych chorób. Tymczasem wypłaty świadczeń wzrosły w ubiegłym miesiącu o 10,1 proc.