Start Polecane Miliony uczniów w Anglii wracają do szkół

Miliony uczniów w Anglii wracają do szkół

783
0

Miliony uczniów w Anglii wracają do szkół po historycznym zamknięciu związanym z pandemią koronawirusa.

Szkoły będą wyglądać inaczej, z systemami jednokierunkowego przemieszczania się, ekranami oddzielającymi uczniów i zajęciami rozłożonymi w czasie. Wielu uczniów otrzyma wskazówki, dotyczące nowych zasady, takich jak pozostawanie w swoich grupach „bąbelkowych” i stosowanie dystansu społecznego. Nauczyciele będą oceniać, co i ile muszą nadrobić uczniowie.

Minęło prawie sześć miesięcy od zamknięcia szkół przez sekretarza edukacji Gavina Williamsona.Wkrótce po tym, szkoły zostały ponownie otwarte dla dzieci kluczowych pracowników, ale tylko ułamek krajowej populacji szkolnej powrócił do jakiejkolwiek formy zajęć bezpośrednich w okresie letnim. Pozostali musieli kontynuować naukę w domu, ale poziomy wsparcia i interaktywnego nauczania były bardzo różne w zależności od miejsca.

Nie jest jasne, ilu rodziców planuje odesłać swoje dzieci do szkoły, chociaż w Anglii obecność w nich jest obowiązkowa. Niektóre niedawne sondaże sugerują, że rodziny chętnie widzą dzieci z powrotem w klasie, ale inne nie są tak pozytywne, a w Szkocji, gdzie uczniowie wrócili do szkoły kilka tygodni temu, oficjalne statystyki pokazują, że jeden na 10 uczniów jest nieobecny.

Minister edukacji Nick Gibb wezwał rodziców, aby posyłali swoje dzieci z powrotem do szkoły, i aby pomogli im nadrobić zaległości. Powiedział: „Szkoły robią wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim uczniom i personelowi”.

PoprzedniTrzyletnia dziewczynka zgwałcona w Yarmouth Park
NastępnyPrzeprowadzka do Wielkiej Brytanii. Czy dostanę zasiłek na dziecko?