Start Polecane Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii ma problemy z opłaceniem rachunków za wodę

Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii ma problemy z opłaceniem rachunków za wodę

481
0

Według grupy konsumenckiej, ponad milion gospodarstw w UK ma trudności z opłaceniem rachunków za wodę.

Niektórzy ludzie muszą nawet pomijać posiłki, aby zapłacić za wodę, stwierdziła Rada Konsumentów ds. Wody (CCW). Rada wzywa do wprowadzenia jednej „taryfy socjalnej”, opartej na odsetku dochodów ludności, aby obniżyć koszty.

Rząd powiedział, że będzie współpracował z przemysłem, aby „zbudować silniejsze, lepsze i bardziej sprawiedliwe usługi wodne dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują”.

Według CCW około 1,7 miliona ludzi żyje w „ubóstwie wodnym”, które definiuje jako zmuszone do wydawania ponad 5% swoich dochodów po uwzględnieniu kosztów mieszkaniowych na rachunki za wodę. Około trzech milionów gospodarstw domowych może znaleźć się w tej kategorii.

Niższa taryfa byłaby albo finansowana przez podatników, albo pobierana z jednej puli stworzonej przez pobieranie pieniędzy z rachunków za wodę od wszystkich w Anglii i Walii.

CCW przeprowadziła niezależne przeglądy dostępności wody w Anglii i Walii. Okazało się, że pięciu na sześciu klientów, których nie stać na rachunki za wodę, nie otrzymuje potrzebnej pomocy, pomimo znacznego wzrostu liczby programów wsparcia firm w ciągu ostatniej dekady.