Start Polecane Milion nieodebranych bonów na energię

Milion nieodebranych bonów na energię

536
0

Ponad milion gospodarstw domowych z licznikami przedpłatowymi nie zrealizowało swoich miesięcznych bonów w ramach pomocy podczas zimnej pogody w grudniu.

Firmy, w których klienci korzystający z przedpłaty mogą spieniężyć bony, twierdzą, że strajki pocztowe mogły opóźnić dostawy niektórych bonów.

Energy Support Scheme zapewnia 400 funtów wszystkim gospodarstwom domowym w Wielkiej Brytanii, a osoby korzystające z liczników przedpłatowych otrzymują co miesiąc kupony.

Rząd uspokaja, że dostawcy energii obiecali usprawnić procesy.

Większość domów automatycznie otrzymuje rządowe wsparcie w postaci rachunku za energię w wysokości 400 funtów, a około 66 funtów kredytu jest dodawane co miesiąc do ich rachunków za energię, jeśli płacą poleceniem zapłaty.

Jednak około dwóch milionów odbiorców energii otrzymuje wsparcie energetyczne dla liczników przedpłatowych za pośrednictwem bonów.

Można je wymienić na poczcie lub spieniężyć w sklepach w sieci PayPoint.

Kupony są wysyłane pocztą do trzech czwartych kwalifikujących się osób korzystających z Paypoint, a jedna czwarta jest wysyłana pocztą elektroniczną.

W październiku Paypoint powiedział, że 80% kuponów zostało zrealizowanych, podczas gdy w listopadzie liczba ta wyniosła 73%.

Jednak dane podane przez BBC pokazują, że tylko około 27% grudniowych kuponów zostało zrealizowanych w sklepach PayPoint do 18 grudnia, pomimo niedawnego zimna, które ogarnęło większość Wielkiej Brytanii.

PoprzedniTrooping the Colour: plany królewskiej parady urodzinowej ogłoszone przez pałac
NastępnyBoże Narodzenie 2022: Grota Świętego Mikołaja przybywa do Southampton