Start Polecane Mikroczipy dla pracowników? Taki jest pomysł

Mikroczipy dla pracowników? Taki jest pomysł

1164
0

Brytyjskie firmy coraz poważniej myślą o wprowadzeniu mikroczipów dla pracowników. Trwają już pierwsze negocjacje. 

Szwedzki producent mikroczipów rozpoczął pierwsze rozmowy z brytyjskimi firmami, by wprowadzić mikroczipy dla pracowników. Jest to pomysł, który staje się coraz bardziej realny, ponieważ korzyści zauważają przedsiębiorcy.

Jedną z nich cena. Według szwedzkiej firmy Biohax, wszczepienie pracownikom mikroczipu jest o wiele tańszym rozwiązaniem niż wyrobienie przepustek. Koszt jednego mikroczipu o wielkości ziarenka ryżu to 150 funtów. Wystarczy je wszczepić w skórę, między kciukiem a palcem wskazującym, by móc korzystać w różnych celach. M.in. rozliczeń godzinowych pracownika, dostępu do niektórych miejsc w firmie, otwierania samochodu etc.

Pomysł ten, mimo że wydaje się dość innowacyjny, budzi bardzo wiele kontrowersji i obaw. Może wprowadzić nawet chaos w organizacji firm.

– Rozwój technologii wpływa oczywiście na jakość pracy, jednak takie informacje budzą nieprzyjemne skojarzenia. Firmy powinny raczej skupić się na priorytetach oraz angażowaniu pracowników w życie przedsiębiorstwa – skomentował rzecznik Confederation of British Industry.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSeryjny złodziej z zakazem wstępu do Westquay
NastępnySouthampton w czasach II wojny światowej