Start Polecane Mieszkaniec domu opieki z Hampshire z pozytywnym wynikiem testu na obecność wirusa

Mieszkaniec domu opieki z Hampshire z pozytywnym wynikiem testu na obecność wirusa

1860
0

U jednego z mieszkańców domu opieki w Hampshire zdiagnozowano koronawirusa.

Rada Hrabstwa Hampshire, która prowadzi dom opieki, potwierdziła tę wiadomość. Oficjalne dane pokazują, że w Hampshire zarejestrowano 13 przypadków koronawirusa. Dwóch kolejnych pacjentów z COVID-19 zmarło w Wielkiej Brytanii, przyjmując łącznie do dziesięciu zgonów.

Podjęto decyzję o tym, że Wielka Brytania przechodzi z fazy powstrzymywania epidemii koronawirusa do jego opóźniania, poinformowała szefowa szkockiego rządu Nicola Sturgeon po posiedzeniu sztabu kryzysowego pod przewodnictwem brytyjskiego premiera Borisa Johnsona.

W fazie opóźniania, główna energia skupiona będzie na tym, by spowolnić epidemię, tak by nie było skumulowania zachorowań, co mogłoby doprowadzić do niewydolności systemu opieki zdrowotnej, a także by dać więcej czasu na badania nad szczepionką przeciw wirusowi.

Rząd nie podjął na razie decyzji o zamknięciu szkół w Wielkiej Brytanii, ale jeśli takowa zostanie podjęta, „placówki pozostaną zamknięte aż do lata” ponieważ według rządu „zamykanie szkół na tydzień czy dwa nie ma sensu”.

PoprzedniZ powodu obaw związanych z koronawirusem firma wycieczkowa zawiesza rejsy na 60 dni
NastępnyKoronawirus w Wielkiej Brytanii – zalecenia