Start Coronavirus Mieszkańcy z nadwagą proszeni o zrzucenie zbędnych kilogramów

Mieszkańcy z nadwagą proszeni o zrzucenie zbędnych kilogramów

655
0

Osoby z nadwagą są proszone o zrzucenie pięciu funtów, czyli około 2,27 kilograma, aby zaoszczędzić pieniądze NHS i pomóc zminimalizować ryzyko śmierci z powodu koronawirusa w ramach nowej rządowej walki z otyłością.

Boris Johnson, który w poniedziałek ujawnił swoją strategię walki z otyłością, zasygnalizował koniec wystaw produktów cukierniczych przy kasach sklepów i zakazał reklam fast foodów w telewizji przed 21:00, chcąc zachęcić Brytyjczyków do zrzucenia kilogramów.

Sekretarz zdrowia Matt Hancock, pisząc w The Telegraph, wyznaczył cel każdemu, kto ma nadwagę. Powiedział: „Jeśli każdy, kto ma nadwagę, straciłby pięć funtów, pomogłoby to zaoszczędzić NHS ponad 100 milionów funtów w ciągu następnych pięciu lat. A co ważniejsze, biorąc pod uwagę związek między otyłością a koronawirusem, utrata wagi może uratować życie”.

Według danych rządowych dwie trzecie dorosłych w Wielkiej Brytanii ma powyżej zdrowej wagi, a jedno na troje dzieci w wieku od 10 do 11 lat ma nadwagę lub otyłość.

Przedstawiony w tym tygodniu plan „Lepsze zdrowie” jest dowodem łączącym nadwagę z wyższym ryzykiem wystąpienia ciężkiej choroby spowodowanej koronawirusem. Badanie Public Health England (PHE) wykazało, że sklasyfikowanie jako otyłych z przyczyn medycznych zwiększa ryzyko śmierci z powodu koronawirusa o 40%.

Najważniejsze zmiany, które zostały ogłoszone w ramach kampanii związanej z utratą wagi obejmują zakaz promocji chipsów i czekolady typu „kup jeden, dostaniesz jeden gratis” oraz zakaz kuszenia klientów niezdrowymi przekąskami przy kasach i wejściach do sklepów.

Lekarze rodzinni będą zachęcani do przepisywania wycieczek rowerowych, a pacjenci objęci programem pilotażowym będą mieli ułatwiony dostęp do rowerów. Lekarze otrzymają również zachęty w postaci wynagrodzenia za każdego pacjenta skierowanego do klubu odchudzającego lub do programu walki z otyłością.

PoprzedniDwa ogrody pamięci ofiar koronawirusa mają powstać w Hampshire w przyszłym roku
NastępnyKoronowirus: Sprawdź, jaką dostaniesz odprawę po zwolnieniu z pracy