Start Coronavirus Mieszkańcy wyspy Wight zachęcani do korzystania z aplikacji do śledzenia kontaktów

Mieszkańcy wyspy Wight zachęcani do korzystania z aplikacji do śledzenia kontaktów

394
0

Mieszkańcy wyspy Wight są zachęcani do pobierania aplikacji do śledzenia kontaktów i do „bycia częścią tworzenia historii”.

We wtorek wystartowała wersja próbna aplikacji dla władz lokalnych i pracowników służby zdrowia, która została teraz rozszerzona o resztę wyspy. Przewodniczący Rady Dave Stewart powiedział, że pobranie aplikacji to „szansa na zmianę” na wyspie. Wcześniej zgłaszano obawy związane z aplikacją dotyczące prywatności i ochrony danych.

Listy z NHS z instrukcją instalacji są dostarczane do 80 000 domów na wyspie. Stewart powiedział: „Nie popełnij błędu, może to być jeden z najważniejszych dni w historii wyspy Wight.” „Poproszono nas, abyśmy poprowadzili rozwój tej pionierskiej technologii, a dzięki waszemu wsparciu możemy dać świetną odpowiedź.” „Więc dzisiaj wzywam was wszystkich do pobrania aplikacji NHS Covid-19 i przekształcenia naszej wyspy w lśniący promień światła, który wyprowadzi naród z tej ciemności”.

Nowa aplikacja – opublikowana w sklepach z aplikacjami Apple i Google – działa przy użyciu połączenia Bluetooth. Rejestruje, kiedy dwie osoby, które mają aplikację, znajdują się w pewnej odległości od siebie przez czas dłuższy niż określony czas. Jeśli jedna z tych osób zgłosi później objawy koronawirusa, wszyscy inni użytkownicy aplikacji, z którymi miała ona znaczący kontakt w ciągu ostatnich dni, zostaną powiadomieni i, jeśli to konieczne, poinformowani o konieczności izolacji.

PoprzedniBoris Johnson zapowiada 200 tysięcy testów dziennie
NastępnyDochodzenie w sprawie próby morderstwa w centrum Southampton