Start Polecane Mieszkańcy Wielkiej Brytanii zwracają swoje psy z powrotem do adopcji

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii zwracają swoje psy z powrotem do adopcji

820
0

W czasie pandemii, kiedy wiele osób pracowało w domu, częściej decydowano się na adopcje psów. Od kiedy zniesiono restrykcje i większość osób musiała wrócić do pracy, sytuacja adoptowanych zwierząt zmieniła się dramatycznie.

Organizacja charytatywna The Dog Trust odnotowała 35-procentowy wzrost zgłoszeń związanych z chęcią oddania z powrotem zwierzęcia. Szef organizacji Owen Sharp, zauważa, że „w miarę jak zmieniają się okoliczności właścicieli, szczenięta wyrastają, a kraj się otwiera, wielu właścicieli jest zmuszonych do ponownego rozważenia miejsca dla swojego zwierzaka”.

Organizacja ​​spodziewa się wzrostu liczby psów, które będą zwracane do schronisk w nadchodzących miesiącach, opisując to jako „nadchodzący kryzys”. Skala problemu może być tym większa, że od początku pandemii aż 3,2 mln gospodarstw domowych w UK zaadoptowało czworonoga.

Jak podaje organizacja handlowa zajmująca się karmą dla zwierząt – Pet Food Manufacturers’ Association – w całym Zjednoczonym Królestwie są ok. 34 mln zwierząt domowych, w tym 12 mln psów.

PoprzedniCoraz mniej lekarzy w Wielkiej Brytanii
NastępnyRząd Wielkiej Brytanii odrzuca plany dotyczące paszportów covidowych