Start Polecane Mieszkańcy UK wydali mniej na zakupy w Boxing Day w tym roku

Mieszkańcy UK wydali mniej na zakupy w Boxing Day w tym roku

250
0

Liczba osób, które wyruszyły na wyprzedaże w Boxing Day wzrosła o ponad 50% w porównaniu z rokiem ubiegłym, ale było to wciąż poniżej poziomów sprzed pandemii. Dodatkowo ludzie wydawali znacznie mniej w tym roku.

Według organizacji Springboard „kluczowym czynnikiem” wpływającym na tegoroczną poprawę sytuacji w handlu w porównaniu z 2021 rokiem jest brak ograniczeń, które obowiązywały w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Do wyjścia na zakupy klientów mogła również skusić dobra pogoda w niektórych rejonach UK.

Jednak wskaźniki wciąż utrzymują się znacznie poniżej poziomu z 2019 roku a ludzie wydają na wyprzedażach o wiele mniej pieniędzy ze względu na wysokie koszty utrzymania. Z sondażu przeprowadzonego wśród 2 000 klientów Barclaycard wynika, że 42% z nich przyznało, że wyższe koszty utrzymania wpłyną na obniżenie wydatków w okresie poświątecznym, a większość z nich wyda mniej niż w poprzednich latach. Przeciętna osoba wyda 229 funtów na wyprzedażach poświątecznych, czyli o 18 funtów mniej niż w zeszłym roku.

PoprzedniKamery monitoringu zainstalowane na przystankach autobusowych w celu poprawy bezpieczeństwa
NastępnyAnglia może być pierwszym krajem, który wyeliminuje wirusowe zapalenie wątroby typu C