Start Southampton Mieszkańcy Southampton uczestniczą w szeregu działań na rzecz ratowania planety

Mieszkańcy Southampton uczestniczą w szeregu działań na rzecz ratowania planety

406
0

Nowe badania wykazały, że mieszkańcy Southampton aktywnie uczestniczą w szeregu działań mających na celu ratowanie planety.

Badanie przeprowadzone przez sprzedawcę i instalatora paneli słonecznych, Project Solar UK, wykazało, że 4 na 5 mieszkańców Southampton próbuje zrobić coś, aby uratować planetę.

Według badań najpopularniejszym działaniem podejmowanym w mieście w celu ratowania planety jest recykling, przy czym 75% twierdzi, że segreguje śmieci teraz częściej niż kiedykolwiek.

Zużywanie mniejszej ilości energii elektrycznej jest drugim najczęstszym sposobem ochrony środowiska, a 44% twierdzi, że obecnie znajduje możliwości oszczędzania na tym źródle energii.

Na trzecim miejscu za działania, które obecnie mieszkańcy Southampton podejmują w celu ratowania planety, uznano kupowanie mniejszej ilości ubrań i oszczędzanie wody – obie informacje zgłasza 38% respondentów. Na piątym zużywanie mniej gazu, a 32% twierdzi, że szuka oszczędności na tym źródle paliwa do ogrzewania i gotowania.

Simon Peat, dyrektor generalny Project Solar UK, powiedział: „Southampton uzyskało wysokie wyniki w wielu kategoriach za rozwiązywanie problemów związanych ze zmianami klimatu i środowiskiem. Interesujące jest to, że zużywanie mniejszej ilości gazu i energii elektrycznej znalazło się w pierwszej piątce działań, które ludzie aktywnie robią, aby ratować planetę.”

PoprzedniW Hampshire otwarto przyjazny dla środowiska sklep zero waste
NastępnyRowerzysta zginął po zderzeniu z ciężarówką w dokach Southampton