Start Polecane Mieszkańcy Southampton szczęśliwsi niż rok temu

Mieszkańcy Southampton szczęśliwsi niż rok temu

757
0

Ludzie w Southampton są szczęśliwsi niż rok temu, wynika z nowego badania przeprowadzonego przez Urząd Statystyki Krajowej.

Roczna ankieta, która obejmuje okres 12 miesięcy do końca marca, poprosiła osoby w wieku 16 i więcej lat w całej Wielkiej Brytanii o ocenę czterech obszarów ich osobistego dobrostanu. Trzy obszary – szczęście, satysfakcja życiowa i poczucie, że to co robią w życiu jest wartościowe – zostały ocenione w skali od jeden do dziesięciu.

Średnia punktowa satysfakcja dla respondentów w Southampton wynosiła 7,44, czyli poniżej średniej krajowej wynoszącej 7,52. Ogólnie rzecz biorąc, 74% osób w Southampton oceniło swoje szczęście między siedem a dziesięć, co oznacza albo wysoką, albo bardzo wysoką notę, w porównaniu do 75,4% w Wielkiej Brytanii.

Jednak ludzie w Southampton donoszą, że z biegiem lat czują się mniej szczęśliwi. Poziom szczęścia w tym roku wzrósł od 2016-17, ale był wyższy w latach 2015-16.

Podobne wyniki odnotowano na innych badanych obszarach. Satysfakcja z życia osiągnęła więcej punktów niż przed rokiem. Wydaje się również, że populacja jest mniej zestresowana niż w zeszłym roku.