Start Polecane Mieszkańcy Southampton domagają się większej liczby policjantów i przeszkolenia operatorów 101

Mieszkańcy Southampton domagają się większej liczby policjantów i przeszkolenia operatorów 101

543
0

Mieszkańcy Southampton domagają się większej liczby policjantów na ulicach miasta i przeszkolenia osób zajmujących się obsługą połączeń.

Mieszkańcy miasta wezwali policję do zwiększenia patroli szczególnie w zachodniej części miasta i dodatkowych funkcjonariuszy w obszarze Redbridge. Wezwali również władze do ulepszenia usługi 101, która według nich „nie spełnia oczekiwań społecznych”.

Wezwania są następstwem serii kradzieży w zachodniej części Southampton w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Jedna z mieszkanek powiedziała, że skradziono jej skuter i zgłosiła incydent na 101, ale na miejsce zdarzenia nie wysłano żadnego funkcjonariusza policji. „Uważam, że istnieje pilna potrzeba zapewnienia dobrej jakości edukacji i przekwalifikowania 101 operatorów, aby odzyskać zaufanie społeczności, której służą.”

Inny mieszkaniec Southampton powiedział, że jego samochód został zdewastowany i grożono mu, ale policja pojawiła się na miejscu pięć dni po incydencie.

Matt Renyard, radny oddziału Coxford, powiedział: „Jest oczywiste, że po prostu nie ma wystarczającej liczby policjantów i operatorów. Dziesięć lat cięć i niedofinansowania pozbawiło policję możliwości reagowania na tego typu przestępstwa. To musi się zmienić”.

PoprzedniRafineria ropy naftowej pomaga małym przedsiębiorstwom
NastępnyNHS i radni Southampton wzywają palaczy do rzucenia palenia