Start Polecane Mieszkańcy Southampton domagają się strefy czystego powietrza ze względu na zanieczyszczenia

Mieszkańcy Southampton domagają się strefy czystego powietrza ze względu na zanieczyszczenia

256
0

Mieszkańcy Southampton apelują o strefę czystego powietrza w świetle „kolosalnie wysokiego poziomu” zanieczyszczenia powietrza.

Apel pojawił się po tym, jak na jednej z ulic w mieście odnotowano poziomy dwutlenku azotu (NO2) ponad czterokrotnie wyższe niż dozwolone w Wielkiej Brytanii.

Wypompowany ze spalania paliw kopalnych gaz może powodować problemy z oddychaniem oraz choroby serca i płuc.

Dane z Rady Miasta Southampton wykazały poziom 211 mikrogramów NO2 na Brinton’s Road w styczniu tego roku – legalny limit to zaledwie 40 mikrogramów.

Tymczasem odczyt wykonany na A33 w pobliżu szkoły społecznej Redbridge osiągnął poziom 97 mikrogramów. Na podstawie danych z okresu od kwietnia 2020 r. do stycznia br. średnia miesięczna na tym samym miejscu wyniosła 101,91.

Liczby rady zostały podkreślone przez Forum Konsultacyjne Western Docks, które monitoruje zanieczyszczenie powietrza w całym mieście.Forum obwinia wysokie poziomy przede wszystkim za ruch uliczny i miejskie doki.

Strategia Rady ds. Czystego Powietrza na lata 2019-2025 zakłada osiągnięcie poziomu dwutlenku azotu na poziomie 25 mikrogramów.

Plany wprowadzenia strefy czystego powietrza bez opłat w Southampton zostały zatwierdzone w 2019 r. Miały one na celu doprowadzenie jakości powietrza do poziomu zgodnego z prawem do 2020 r. Zarówno rada, jak i porty ABP wcześniej zobowiązały się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza.

PoprzedniBank Southampton Metro zbiera pieniądze dla chorych dzieci
NastępnyOdeon ogłasza, że ​​w przyszłym tygodniu zamknie kino w Southampton