Start Polecane Mieszkańcy poparli wprowadzenie strefy czystego powietrza w Southampton

Mieszkańcy poparli wprowadzenie strefy czystego powietrza w Southampton

1029
0

Ponad 4300 mieszkańców Southampton poparło plany płatnej strefy czystego powietrza w mieście. Pomysł ten może kosztować właścicieli pojazdów komercyjnych nawet do 100 funtów dziennie.

Rada Miasta opublikowała wyniki trwających 12 tygodni konsultacji dotyczących strefy czystego powietrza w Southampton. W konsultacjach udział wzięło 9309 mieszkańców. Wiele osób poparło pomysł przedstawiony przez szefów Rady. Jednak prawie 5000 osób twierdzi, że wprowadzenie strefy czystego powietrza będzie miało negatywny wpływ na port i biznes w mieście.

Na pytanie, czy 100 funtów opaty dla niespełniających wymogów samochodów ciężarowych za wjazd do miasta to odpowiednia kwota, 14 proc. respondentów odpowiedziało, że kwota jest zbyt niska, 39 proc. wyraziło opinię, że opłata jest wystarczająca, 47 proc. uważa, że opłata jest zbyt wysoka lub nie powinno być żadnych opłat.

Zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej, Rada Miasta Southampton musi zredukować ilość dwutlenku azotu w powietrzu poniżej 40 mikrogramów na metr sześcienny do 2022 roku. Jeśli tego nie uczyni, miasto zostanie obciążone karą.

PoprzedniLinie KLM ujawniają, że wycofują się z lotniska w Southampton
NastępnyDroga przy szkole zostanie zamknięta w celu poprawy jakości powietrza