Start Polecane Mieszkańcy Hampshire zachęcani do rezerwacji szczepień przeciwko grypie

Mieszkańcy Hampshire zachęcani do rezerwacji szczepień przeciwko grypie

409
0

Mieszkańcy Hampshire są zachęcani do rezerwacji szczepień przeciwko grypie, aby zapewnić sobie ochronę tak szybko, jak to możliwe.

Odkąd tegoroczny program szczepień przeciwko grypie rozpoczął się w zeszłym miesiącu, w Hampshire i na wyspie Wight podano 192 000 dawek.

Kwalifikujące się osoby w Hampshire i na wyspie Wight są zachęcane do zarezerwowania swoich szczepień przeciw grypie już dziś, aby zapewnić sobie jak najszybszą ochronę.

Grypa jest wysoce zakaźnym wirusem, który przenosi się z człowieka na człowieka i infekuje układ oddechowy, co może prowadzić do zapalenia płuc i innych powikłań. Wirusy grypy ciągle się zmieniają i jest to jeden z głównych powodów, dla których ludzie powinni być szczepieni co roku.

Każdego roku szczepienie przeciw grypie jest dostępne bezpłatnie w NHS, aby pomóc chronić osoby najbardziej narażone na wirusa i ich bliskich przed grypą i jej powikłaniami.

Osoby, które znajdują się w pewnych kategoriach ryzyka, takich jak osoby powyżej 65 roku życia i poniżej 65 roku życia z przewlekłą chorobą, są bardziej narażone na wystąpienie powikłań, jeśli zachorują na grypę.

O szczepionkę przeciwko grypie można zapytać w przychodni lekarza rodzinnego, w aptece oferującej tę usługę, u położnej, jeśli jesteś w ciąży lub umówić się na wizytę w szpitalu.

PoprzedniLekarze rodzinni w całym hrabstwie cierpią z powodu złego stanu zdrowia psychicznego
NastępnySzokujące liczby ujawniają prawdę o aktywności fizycznej