Start Polecane Mieszkańcy Hampshire wezwani do pomocy afgańskim uchodźcom

Mieszkańcy Hampshire wezwani do pomocy afgańskim uchodźcom

521
0

Mieszkańcy Hampshire zostali poproszeni o pomoc uchodźcom afgańskim.

Rada Miasta Southampton ponowiła apele do prywatnych właścicieli mieszkań o pomoc w zakwaterowaniu uchodźców. Organizacja charytatywna Community First z Hampshire prosi również o darowizny w postaci laptopów, smartfonów i tabletów dla ewakuowanych rodzin afgańskich.

Apele pojawiają się po tym, gdy w ciągu ostatnich tygodni tysiące ludzi uciekło z Afganistanu gdy talibowie przejęli kontrolę nad krajem. Rady lokalne w Wielkiej Brytanii są proszone o pomoc we wspieraniu afgańskich uchodźców w przesiedleniu się do kraju.

W zeszłym miesiącu Daniel Fitzhenry, przewodniczący rady w Southampton City Council, zaapelował do prywatnych właścicieli w mieście, mówiąc, że rada nie ma dostępnych domów z własnych zasobów mieszkaniowych. Community First szuka również darowizn w postaci laptopów, smartfonów i tabletów. Organizacja charytatywna koordynuje darowizny w Hampshire dla ewakuowanych rodzin afgańskich, które przebywają w tymczasowych kwaterach w całym hrabstwie. Aby skontaktować się z organizacją charytatywną, odwiedź stronę www.cfirst.org.uk.

PoprzedniBudowa pasa rowerowego łączącego Southampton z Romsey
NastępnyFirma transportowa z Eastleigh przekazuje paliwo innym usługom