Start Polecane Mieszkańcy Bedford Place winią studentów za zaśmiecanie dzielnicy

Mieszkańcy Bedford Place winią studentów za zaśmiecanie dzielnicy

965
0

“Nie możemy tak dalej mieszkać” – mówią mieszkańcy jednej z dzielnic Southampton, którzy skarżą się, że ich okolica wygląda jak getto. Wszystkiemu mają być winni studenci, którzy regularnie zaśmiecają okolicę.

Mieszkańcy Bedford Place mówią o “obrzydliwym” stanie okolicy, ze starymi  sofami, przemoczonymi materacami i stertami ubrań pozostawionych na zewnątrz domów. Za bałagan winią studentów, którzy opuścili teren po rozwiązaniu umowy najmu. Jeden z mieszkańców powiedział: “To tak, jakbyśmy mieszkali w slumsach … nie możemy dalej tak żyć”.

Nie jest jasne, czy masowe zaśmiecanie zostało pozostawione przez studentów, którzy na stałe mieszkają na ulicach takich jak Milton Road, Harborough Road i Newcombe Road. Jeden z mieszkańców  Harborough Road, powiedział: “Muszą okazywać odrobinę szacunku, kiedy wyprowadzają się z domów, ponieważ wszyscy musimy tu mieszkać po ich odejściu. To naprawdę nie fair”. “Właściciele muszą zrobić więcej, ale ostatecznie to studenci naprawdę powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności.” – dodał mężczyzna.  Ktoś inny powiedział, że ​​po tym, jak wydał tysiące na zakup nowego domu, nigdy nie będzie w stanie go sprzedać ze względu na stan okolicy.  Jednym z najgorszych problemów, zdaniem mieszkańców Bedford Place, jest to, że studenci zostawiają worki ze swoimi rzeczami poza domem, a bezdomni przychodzą  w nocy i rozrywają torby, żeby zobaczyć, co jest w środku. W ten sposób na całym obszarze tworzy się jeden wielki śmietnik.  Rzecznik prasowy Uniwersytetu Solent powiedział, że nie udowodniono, że bałagan pochodzi od studentów.Uczelnia podkreśla, że ​​zachęca studentów do bycia dobrymi sąsiadami w ich lokalnych społecznościach i prowadzi kampanie promujące recykling przez cały rok akademicki.