Start Coronavirus Miejsca w Anglii, w których wydano najwięcej mandatów za nieprzestrzeganie lockdownu

Miejsca w Anglii, w których wydano najwięcej mandatów za nieprzestrzeganie lockdownu

13943
0

Ujawniono miejsca w Wielkiej Brytanii, gdzie wydano najwięcej kar za nieprzestrzeganie zasad dystansu społecznego.

Pomimo ograniczeń wprowadzonych przez rząd, ludzie niepotrzebnie opuszczają domy, przez co zostają karani grzywną przez policję. Obszar, w którym wydano największą liczbę grzywien to Lancashire. Lancashire ma populację 1 498 300, a jego mieszkańcy otrzymali 380 grzywien, co oznacza 2,5 grzywny na 10 000 osób. Na drugim miejscu znalazł się North Yorkshire z 1,8 grzywny na 10 000 osób – w sumie 150 grzywien. Trzecie miejsce zajmuje Surrey z ogólną liczbą 205 mandatów, co stanowi 1,7 na 10 000 osób w okolicy.

Jeśli policja uzna, że nie przestrzegasz zasad dystansowania społecznego, wtedy jako przestępca możesz otrzymać karę pieniężną w wysokości 60 GBP, która zostanie obniżona do 30 GBP, jeśli zostanie zapłacona w ciągu 14 dni.

W przypadku przestępców po raz drugi kara ta wzrośnie do 120 GBP i będzie nadal podwajana za każdym razem, gdy popełnisz kolejne przestępstwo. Jeśli nie zapłacisz grzywny, możesz zostać postawiony przed sądem, gdzie sędziowie będą mogli nakładać nieograniczone grzywny.