Start Polecane Międzynarodowy traktat o ochronie Titanica przed poszukiwaczami skarbów

Międzynarodowy traktat o ochronie Titanica przed poszukiwaczami skarbów

728
0

To był statek skazany na zatonięcie podczas swojej dziewiczej podróży. Podczas, gdy wrak Titanica znajduje się ciągle na dnie Ocenau, nie ma dnia, aby poszukiwacze skarbów nie przeszukiwali statku.

Ponad 540 mieszkańców Southampton zginęło, gdy Titanic uderzył w górę lodową i zatonął podczas przekraczania Atlantyku w swojej dziewiczej podróży do Nowego Jorku. Z 900-osobowej załogi statku 714 podało adresy Southampton, a wszyscy oprócz trzech byli mężczyznami. Tylko 176 osób wróciło do miasta. W sumie zmarło ponad 1500 pasażerów i załogi.

Jednak teraz wrak RMS Titanic ma być chroniony na mocy historycznego traktatu z USA. Międzynarodowe porozumienie zostanie zawarte w celu ochrony znaczącego kulturowo miejsca wraku. Rządy Zjednoczonego Królestwa i USA mogą teraz udzielać lub odmawiać licencji zezwalających na wejście na wrak statku.

Wzmocni to podstawowy poziom ochrony „najsłynniejszego statku na świecie”. Leżąc na wodach międzynarodowych wrak nie był wcześniej chroniony wyraźnym ustawodawstwem.

PoprzedniHarry przybywa do Kanady przed rozpoczęciem nowego rozdziału
NastępnyMężczyzna aresztowany po tym, jak kobieta została śmiertelnie potrącona przez samochód