Start Brexit Michel Barnier uważa, że rozmowy o Brexicie muszą zakończyć się jesienią

Michel Barnier uważa, że rozmowy o Brexicie muszą zakończyć się jesienią

965
0

Podczas spotkania w Brukseli Michel Barnier, unijny negocjator, powiedział, że rozmowy o Brexicie muszą zakończyć się do jesieni. Uważa, że pozostałe kraje powinny mieć czas na ratyfikację umowy. 

Michel Barnier przedstawił pierwszy projekt umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Składa się on z sześciu części i dotyczą, m.in. wstępnych postanowień, praw obywateli, rozliczeń finansowych oraz uregulowań przejściowych. Zapisy obejmują także kwestie związane z Irlandią i Irlandią Północną.

Ponadto, projekt przedstawiony przez unijnego negocjatora, ma zapisy o postanowieniach w sprawie okresu przejściowego, które opierają się na dodatkowych wytycznych, przyjętych przez Państwa członkowskie Unii Europejskiej.

Przypomnijmy, że brytyjski rząd rozważa możliwość ubiegania się o dłuższy okres, ponieważ nie jest pewien, czy zaproponowany przez Brukselę okres zapewni wystarczającą ilość czasu na przygotowanie. Zgodnie z obecnymi ustaleniami Brexit nastąpi 29 marca 2019 roku, a okres przejściowy zakończy się 31 grudnia 2020 roku.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniRyanair likwiduje loty do Polski
NastępnySieć Prezzo zamyka 100 swoich restauracji w Wielkiej Brytanii