Start Polecane Miasto Kultury 2025: Southampton składa ostateczny wniosek

Miasto Kultury 2025: Southampton składa ostateczny wniosek

318
0

Mieszkańcy Southampton wyrazili swoje poparcie dla oferty Miasta Kultury 2025. Ujawniono przy okazji przedsmak ściśle tajnych planów dotyczących obchodów planowanego święta.

Jeśli miasto odniesie sukces w rywalizacji o zdobycie korony kultury, trzy dni obchodów sprawią, że w maju 2025 roku dziesiątki tysięcy mieszkańców będą świętować wyróżnienie.

Statki z całego świata zostaną zaproszone do przyłączenia się do pływającej sceny – z gigantycznym pokazem cyrkowym stworzonym przez kreatywnych producentów Crying Out Loud.

Nocne niebo zostanie przekształcone w gigantyczne płótno z projekcjami, dronami i laserami na dachach i punktach orientacyjnych, w tym wieżowcach i pomnikach.

Wśród zaplanowanych uroczystości przy współpracy z Międzynarodowymi Targami Łodzi w Southampton, będzie możliwość spędzenia czasu nas wodą. Wśród zaplanowanych ofert dla społeczności udostępnione zostaną takie atrakcje jak: żeglarstwo, paddleboarding, wioślarstwo, kajakarstwo i pływanie na wodach otwartych.

Lakbir Singh, szef projektów specjalnych w India Business Group, powiedział: „Zwycięstwo pomogłoby obszarom, które są w potrzebie, przyniosłoby zmiany i dodało pozytywnych wartości młodym ludziom.”

W poniedziałek wieczorem przed terminem składania wniosków Bargate został oświetlony na czerwono.

PoprzedniRatownicy poszukiwani do patrolowania plaż Hampshire tego lata
NastępnyAgeas Bowl: Hampshire przedstawia nowe plany rozwoju