Start Polecane Miasteczko w stylu weneckim miałoby powstać na miejscu byłej elektrowni

Miasteczko w stylu weneckim miałoby powstać na miejscu byłej elektrowni

608
0

Jedna z najstarszych grup ochrony przyrody walczy z planami zastąpienia elektrowni Fawley miasteczkiem, w którym powstałoby ponad 1000 domów.

Friends of the New Forest (FONF) – dawniej New Forest Association – twierdzi, że proponowana inwestycja jest porównywalna z osiedlem wielkości Lyndhurst budowanym na obszarze wrażliwym dla środowiska.

Plany pokazują ogromny kompleks tworzący zabudowę w stylu weneckim z ozdobnymi budynkami po obu stronach kanału. Fawley Waterside twierdzi, że program o wartości 800 milionów funtów stworzy „jedno z najpiękniejszych małych miast w Anglii”.

Jednak FONF – utworzony ponad 150 lat temu – twierdzi, że rozwój wygeneruje dodatkowy ruch, a także spowoduje zanieczyszczenia i inne problemy. Mówi również, że niekorzystnie wpłynie to na tereny w pobliżu miejsca, w tym ważne na arenie międzynarodowej miejsca ochrony przyrody.

Tymczasem Fawley Waterside współpracuje z Radą Hrabstwa Hampshire w celu opracowania systemu, który poprawiłby A326 poprzez zwiększenie przepustowości i zmniejszenie zatorów.

Firma mówi także o ponownym otwarciu linii kolejowej Fawley i utworzeniu pasażerskich połączeń promowych między Fawley i Southampton.

PoprzedniCo-op wyposażony w kącik z jedzeniem i ekspres do kawy ponownie otwarty
NastępnyPlan powstania drogi rowerowej z Southampton do Chandler’s Ford