Start Polecane Mężczyzna z Southampton znalazł przynajmniej 20 szerszeni w bloku mieszkalnym

Mężczyzna z Southampton znalazł przynajmniej 20 szerszeni w bloku mieszkalnym

558
0

Ponad 20 szerszeni zostało złapanych w jednym bloku mieszkalnym przy jednej z ulic Southampton. Mieszkańcy twierdzą, że ważne jest, aby „niczym w nie nie rzucać”.

Daniel Mc Glone, lat 33, z Sholing, powiedział, że złapał około 17 szerszeni we własnym mieszkaniu – a nawet więcej w domach innych mieszkańców. Mężczyzna twierdzi, że do tej pory w mieszkaniu znaleziono ponad 20 szerszeni, ale nikt nie wie, skąd pochodzą.

Mc Glone powiedział: „Sprawdziłem wszystkie pomieszczenia na poddaszu i nie mogę znaleźć żadnych gniazd. Wokół jest dużo drzew, więc mogą być na drzewie, a my znajdujemy się na trasie ich lotu”. „Ludzie martwią się, czy być może są to azjatyckie szerszenie. Nikt jeszcze nie został ukąszony.”

Ekspert do spraw szkodników z Southampton potwierdził, że nie są one szerszeniami azjatyckimi, ale europejskimi. „W Wielkiej Brytanii występuje wiele tysięcy gatunków os, z których większość jest mikroskopijna. Szerszenie żyją w stosunkowo małych koloniach liczących około 200 osobników, na przykład wysoko w budynkach, na dębach lub w podobnych miejscach. Generalnie będą cię ignorować, jeśli zostawisz je w spokoju” – powiedział ekspert.

PoprzedniFrancja dodana do listy krajów, z których przyjeżdżający muszą poddać się kwarantannie
NastępnyWielomilionowe wsparcie dla transportu przyjaznego dla środowiska