Start Polecane Mężczyzna uznany za winnego zamordowania nastolatki Louise Smith

Mężczyzna uznany za winnego zamordowania nastolatki Louise Smith

658
0

30-letni mężczyzna, który zwabił nastolatkę Louise Smith do lasu, gdzie zabił ją z „zapierającą dech w piersiach brutalnością”, został uznany winnym morderstwa.

Shane Mays zabrał 16-latkę do ustronnego miejsca w Havant Thicket, gdzie wielokrotnie uderzał ją w twarz, powodując śmiertelne obrażenia. Następnie spalił ciało, które znaleziono 13 dni później po dokładnym przeszukaniu okolicy przez policję.

James Newton-Price, prokurator, powiedział w sądzie koronnym w Winchester: „Podjęto zdecydowaną próbę zniszczenia jej ciała, które zostało tak mocno zniszczone przez ogień, że trudno było je rozpoznać.” „Jej ciało zostało poddane ekstremalnej przemocy, w tym wielokrotnym i silnym uderzeniom w głowę”. Oskarżony nie okazał żadnych emocji, gdy ogłoszono jednogłośny wyrok.

„Bezbronna” uczennica wprowadziła się do oskarżonego i jego żony Chazlynn Jayne (CJ) Mays – ciotki ofiary – pod koniec kwietnia, po tym, jak pokłóciła się z matką. Prokurator powiedział: „Louise miała zaledwie 16 lat, była delikatna i bezbronna, podatna na uwagę mężczyzny, który najwyraźniej z nią flirtował i mieszkał w tym samym mieszkaniu”. Zasugerował, że Mays przekonał Louise, aby poszła z nim do lasu, oferując jej marihuanę w celu wykorzystania jej seksualnie.

Sąd usłyszał, że badanie kliniczne oskarżonego wykazało, że ma on „wyjątkowo niskie” IQ. Oskarżony powiedział sądowi, że nie pracował przez pięć lat i spędzał dziewięć godzin dziennie grając w gry wideo.

PoprzedniPodejrzany mężczyzna zbliżył się do chłopca w Southampton
NastępnyCovid-19: Pierwsza osoba w Wielkiej Brytanii otrzymała szczepionkę Pfizer