Start Polecane Mężczyzna, który postrzelił ofiarę za to, że poprosiła go o założenie maseczki,...

Mężczyzna, który postrzelił ofiarę za to, że poprosiła go o założenie maseczki, skazany

645
0

Były student medycyny strzelił do mężczyzny po tym, jak ten zwrócił mu uwagę, żeby nosił maseczkę w czasie pandemii.

Jamal Abdi został wyciągnięty z samochodu przez uzbrojonych policjantów po strzelaninie z karabinu BB w Southampton. 26-latek oddał od trzech do czterech strzałów z imitacji broni palnej w miejscowego Stephana Reynoldsa. Jego ofiara zwróciła mu uwagę, że nie nosił maski w Urzędzie Pocztowym Shirley na Shirley Avenue.

Kiedy Reynolds wyszedł na zewnątrz, zobaczył srebrnego mercedesa manewrującego z Vincent Road i jadącego Shirley Avenue w jego kierunku. Abdi, który prowadził samochód, celował bronią w kierunku ofiary.

Uzbrojona jednostka policji wyśledziła później mercedesa na Nelson Road w Poole. Funkcjonariusze zagrozili, że rozbiją szyby samochodu i wywlekli Abdiego z fotela po tym, jak zauważyli imitację pistoletu maszynowego w przestrzeni na nogi.

Stając przed Sądem Koronnym w Southampton, Abdi z Soberton Road, Bournemouth, został oskarżony o posiadanie i użycie imitacji broni palnej. Wcześniej przyznał się do winy za incydent, który miał miejsce 23 września ubiegłego roku. Sąd usłyszał, jak w 2019 roku został on złapany na przekroczeniu prędkości i znaleziono przy nim kokainę.

Sąd skazał oskarżonego na 12 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Skazany musi zapłacić ofierze 500 funtów odszkodowania i wykonać 200 godzin nieodpłatnej pracy.

PoprzedniArmia postawiona w stan gotowości, aby złagodzić kryzys paliwowy
NastępnyKryzys paliwowy: stacje w Hampshire zmuszane do zamknięcia