Start Southampton Mężczyzna, który jechał 70 mil na godzinę w strefie 30 m/h –...

Mężczyzna, który jechał 70 mil na godzinę w strefie 30 m/h – skazany

689
0

Kierowca, który przejechał się przez strefę 30 mil na godzinę z prędkością do 70 mil na godzinę i staranował policyjny samochód, został uwięziony.

Jordan Burkenie zatrzymał się na czerwonym świetle, jechał pod prąd i wjechał na chodnik podczas policyjnego pościgu. Kiedy dwa nieoznakowane radiowozy policyjne „otoczyły” go na światłach na Wide Lane, Eastleigh mężczyzna dodał gazu i wrzucił bieg wsteczny, cudem uniknąwszy staranowania oficera policji.

Prokurator Amber Athill opowiedziała, jak Burke „był widziany przejeżdżając przez kilka czerwonych świateł bez hamowania lub zwalniania”. Dodała, że ​​„wyprzedził innych kierowców po złej stronie jezdni i jechał pod prąd na rondzie”.

Burke z Westfield Road, Chandler’s Ford stanął w poniedziałek przed sądem koronnym w Southampton. Został oskarżony o niebezpieczne prowadzenie pojazdu mechanicznego, posiadanie ofensywnej broni w miejscu publicznym oraz posiadanie kokainy i konopi. Podczas pościgu, który przebiegał przez Southampton Road, Leigh Road, Sopwith Road, Stranding Street i kończąc na Pluto Road, Burke „osiągnął prędkość 70 mil na godzinę na obszarze 30 mil na godzinę”.

Sąd skazał mężczyznę na 16 miesięcy pozbawienia wolności. Po odbyciu kary, skazany nie będzie mógł usiąść za kółkiem przez dwa lata.