Start Polecane May ogłosiła manifest wyborczy Konserwatystów

May ogłosiła manifest wyborczy Konserwatystów

796
0

Premier Wielkiej Brytanii przedstawiła program Partii Konserwatystów przed wyborami parlamentarnymi 8 czerwca. Theresa May zapowiedziała m.in. redukcję imigracji, duże dotacje dla NHS i dla szkół oraz brak podwyżek podatku VAT.

Przedstawiając program Torysów May podkreśliła, że Wielka Brytania potrzebuje silnego i stabilnego przywództwa oraz, że prezentowany przez nią manifest to „plan dla silniejszej, uczciwszej i dobrze prosperującej Wielkiej Brytanii”. Premier zapowiedziała, że w ciągu dwóch lat służba zdrowia otrzyma aż 8 miliardów funtów, a na system edukacji zostanie przeznaczona kwota 4 miliardów. Uczniowie nie będą już dostawać darmowych lunchów, ale w zamian uczniowie szkół podstawowych mają otrzymać darmowe śniadania.

Torysi chcą także ograniczenia migracji netto do mniej niż 100 tys. osób rocznie. Zapowiedziano także zwiększenie opłat dla firm zatrudniających pracowników spoza Unii Europejskiej – z 1000 do 2000 funtów. May zapowiedziała także, że Konserwatyści stawiają na politykę prospołeczną i prorodzinną. Zgodnie z tymi obietnicami do 2020 roku w Wielkiej Brytanii ma powstać około miliona nowych domów. Brytyjska premier chce także rozwiązać problem bezdomności i zwiększyć zatrudnienie niepełnosprawnych, a także zwalczyć podziały społeczne i rozwiązać problem starzejącego się społeczeństwa. Wśród obietnic znalazło się też systematyczne podniesienie płacy minimalnej i zwiększenie praw pracowniczych.

Konserwatyści zapewniają również, że w przypadku wygranych przez nich wyborów nie wzrośnie podatek VAT, a kwota wolna od podatku zostanie zwiększona do 12,5 tys. funtów do 2020 roku. Manifest wyborczy zakłada także wynegocjowanie jak najkorzystniejszej umowy Brexitowej.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWyrok dla Brytyjczyka, który obraził polską rodzinę
NastępnyDwóch mężczyzn aresztowanych w związku z zaginięciem Polki