Start Wiadomości Matki dyskryminowane przez pracodawców w UK. Po urlopie macierzyńskim tracą pracę

Matki dyskryminowane przez pracodawców w UK. Po urlopie macierzyńskim tracą pracę

810
0

Jak wynika z jednych z największych badań przeprowadzonych na Wyspach – każdego roku tysiące kobiet w Wielkiej Brytanii jest dyskryminowanych i zwalnianych z pracy z powodu macierzyństwa.

Z raportu sporządzonego przez Equality and Human Rights Commision wynika, że każdego roku 54 tysiące kobiet traci pracę po powrocie z urlopu macierzyńskiego. O wiele więcej z nich jest dyskryminowanych w miejscu pracy z tego powodu niż jeszcze dziesięć lat temu.

Z badań przeprowadzonych przez EHRC wynika, że 10% kobiet boi się również dokonywać badań prenatalnych z uwagi na niezadowolenie ich pracodawców.

Caroline Waters, która jest wiceprezesem EHRC, powiedziała, że raport pokazuje „niepokojący wzrost dyskryminacji, jakiej wciąż doświadczają kobiety w pracy”. 10% kobiet biorących udział w badaniu przyznało, że były gorzej traktowane przez swoich pracodawców, gdy wróciły z urlopu macierzyńskiego.

Jedna na pięć matek (co odpowiada 100 tysiącom rocznie) doświadczyła nękania i musiała wysłuchiwać negatywnych komentarzy pod swoim adresem ze strony innych współpracowników, pracodawcy lub menadżerów, gdy była w ciąży lub wróciła z urlopu macierzyńskiego.

Jednej na 20 kobiet zmniejszono wysokość pensji lub premii. Nawet w przypadkach, gdy matki mogły pracować zdalnie i miały elastyczne godziny pracy, to połowa z nich miała o wiele mniejsze możliwości awansu.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniDeszczowy weekend w UK
NastępnyZespół Red Arrows kolejny raz odwołuje swój pokaz w Hampshire