Start Coronavirus Masowe testy w Southampton po odkryciu południowoafrykańskiego wariantu Covid-19

Masowe testy w Southampton po odkryciu południowoafrykańskiego wariantu Covid-19

1163
0

Dziś rozpoczną się masowe testy na koronawirusa w jednej z dzielnic Southampton.

Mieszkańcy zamieszkujący obszar miasta z kodem pocztowym SO15 5 zaczną otrzymywać zestawy testowe od dziś. Chodzi o przypadek południowoafrykańskiej odmiany Covid-19, która została zidentyfikowana na tym obszarze.

Testy będą dostarczane do domów, a następnie zbierane przez radę miasta i jej partnerów. Każdy, kto mieszka na obszarze z kodem pocztowym SO15 5, ale nie otrzyma listu ani zestawu do testów domowych, został wezwany do odwiedzenia mobilnej jednostki testowej w Atherley Bowling Club, Hill Lane SO15 5DB. Jednostka będzie otwarta od dziś do soboty w godzinach od 9:30 do 15:30.

Mieszkańcy, którzy otrzymują zestawy testowe w domu, będą musieli postępować zgodnie z instrukcjami przekazanymi im z tym zestawem. Test polega na pobraniu wymazu z gardła i nosa.

Osoby, które uzyskają wynik pozytywny, zostaną wezwane do natychmiastowej izolacji i przekazania szczegółów swoich kontaktów do NHS Test and Trace.

Szefowie ds. zdrowia powiedzieli, że „nie ma powodu do niepokoju”. Ale lokalni mieszkańcy zostali wezwani do pozostania w domu.

PoprzedniCovid-19: wariant południowoafrykański znaleziony w Southampton
NastępnySouthampton „nie nadąża” z wprowadzaniem punktów ładowania pojazdów elektrycznych