Start Wiadomości Marzysz o tym, aby biegle mówić po angielsku lub władać wieloma językami?

Marzysz o tym, aby biegle mówić po angielsku lub władać wieloma językami?

Marzysz o tym, aby biegle mówić po angielsku lub władać wieloma językami. Oto wskazówki Włocha, który zna 11 języków, w tym także polski.

1336
0

Luca Lampariello mówi biegle 11 językami. Mężczyzna przyznaje,że w nauce języka obcego najważniejsza jest motywacja i zdradza jak ją znaleźć i nie stracić.

Luca twierdzi, że nauka języka to coświęcej niż stosy książek i godziny spędzone na studiowaniu. Nauka języka to podróżowanie do niesamowitych miejsc, spotkania z inspirującymi ludźmi i delektowanie się kuchnią innych krajów.

Język angielski był pierwszym językiem obcym, jakiego nauczył się Luca. Kluczową rolę w nauce odegrała jego nauczycielka, która pokazała mu jak odkrywać i pokochać ten język. Luca codziennie czytał swoje ulubione książki w języku angielskim, oglądał anglojęzyczne filmy i raz w tygodniu rozmawiał w języku angielskim ze swoim nauczycielem.

Włoch nauczył się także polskiego. Do zgłębienia tego języka przyczyniła się jego podróż do Polski. Luca zakochał się w naszym kraju. Postanowił wykorzystać swoją znajomość angielskiego i z Michałem, kolegą poznanym w Polsce, uczyli się języków wymiennie.

Luca Lampariello nie nauczył się 11 języków siedząc w domu i studiując podręczniki szkolne. Mężczyzna uczył się przez zwyczajne sytuacje dnia codziennego.

„Ja nie żyję po to by uczyć się języków obcych, ja uczę się ich, aby moje życie stało się lepsze”, przyznaje Włoch.

PoprzedniZatrzymany przez policję kierowca: „rozmawiałem przez telefon, ale nie mój…”
NastępnyOlbrzymi kontenerowiec, który utknął na mieliźnie na Brambles Bank powrócił bezpiecznie do portu w Southampton