Start Polecane Marynarze i personel Królewskiej Marynarki Wojennej w Portsmouth w obliczu utraty pracy

Marynarze i personel Królewskiej Marynarki Wojennej w Portsmouth w obliczu utraty pracy

721
0

Setki marynarzy i pracowników Royal Navy w Portsmouth w biurach zostanie poinformowanych w ciągu najbliższych kilku tygodni, że muszą obsadzić pierwsze prace na morzu – lub opuścić Senior Service.

Plany są częścią zmiany w sztabie marynarki wojennej na Whale Island, ujawnionej na początku tego roku. Admirał Tony Radakin powiedział, że chce usprawnić obsługę, co z kolei pozwoliłoby na uwolnienie pieniędzy na inwestycje na morzu.

Lokalna prasa informuje o tym, że 400 miejsc pracy na lądzie zostanie zlikwidowanych, a większość pracowników zostanie poinformowana o swoich opcjach po powrocie z urlopu letniego w ciągu najbliższych kilku tygodni. Radakin przedstawił wcześniej plany redukcji 1000 miejsc pracy w Portsmouth, ale liczba ta została zmniejszona.

Rzecznik Royal Navy powiedział: „Nie chodzi o redukcję etatów, ale o umieszczenie naszego utalentowanego personelu tam, gdzie jest najbardziej potrzebny – na pierwszej linii. Będzie to oznaczać, że ich umiejętności i doświadczenie będą mogły zostać wykorzystane na całym świecie, aby skuteczniej przeciwdziałać zagrożeniom, oferować pomoc i ratować życie”.

PoprzedniKlub nocny w Southampton wyznaczył datę ponownego otwarcia
NastępnyIceland otwiera swoje działy w sklepach The Range w Southampton