Start Polecane Marks & Spencer uruchamia wypożyczalnię ubrań

Marks & Spencer uruchamia wypożyczalnię ubrań

392
0

Sieć sklepów Marks & Spencer planuje uruchomić wypożyczalnię ubrań na okres do miesiąca w formie zestawów składających się z 10 różnych kombinacji strojów.

M&S poinformował, że przedłuża współpracę z serwisem Hirestreet, za pośrednictwem, którego po raz pierwszy zaczął wypożyczać pojedyncze egzemplarze odzieży już rok temu po tym, jak jedna trzecia klientów przyznała, że chciałaby zmienić sposób kupowania ubrań ze względu na zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi.

M&S dołącza tym samym do innych firm odzieżowych od Selfridges po Primark w eksperymentowaniu ze sposobami zmniejszenia wpływu mody na klimat w handlu detalicznym. Konsumenci zmieniają nawyki zakupowe na rzecz odzieży używanej lub ograniczają wydatki ze względu na rosnącą świadomość dotyczącą kosztów dla środowiska.

Wydatki na modę ulegają również presji ze względu na obawy ekonomiczne, ponieważ kryzys kosztów utrzymania powoduje wzrost rachunków za energię i żywność, pozostawiając gospodarstwom domowym mniej środków na artykuły o charakterze konsumpcyjnym.

PoprzedniSerwis autobusowy Bluestar ogłosił wzrost cen biletów
NastępnyMężczyzna i kobieta z Hampshire nieprzytomni po ataku