Start Polecane Mapa bombardowań Portsmouth utworzona z okazji 80. rocznicy wydarzeń

Mapa bombardowań Portsmouth utworzona z okazji 80. rocznicy wydarzeń

353
0

Interaktywna mapa pokazująca lokalizację bomb zrzuconych na Portsmouth powstała z okazji 80 lat od największego nalotu w mieście.

Bomby zrzucone między 10 stycznia 1941 r. a 11 stycznia spustoszyły miasto. Rada Miejska Portsmouth stwierdziła, że ​​podczas ataku zginęły 172 osoby, a setki zostało rannych.

Z okazji rocznicy w mediach społecznościowych zostaną również opublikowane relacje naocznych świadków i wpisy do dziennika. Steve Pitt, członek gabinetu ds. kultury, rekreacji i rozwoju gospodarczego w Radzie Miasta Portsmouth, powiedział: „To zupełnie inna rocznica niż ta, którą mieliśmy w poprzednich latach.” „Uznaliśmy, że ważne jest, aby zastanowić się i przypomnieć sobie bardzo ważne wydarzenie w historii miasta, zwłaszcza przy obecnych ograniczeniach i ciągłym wpływie Covid-19”.

W poniedziałek burmistrz Portsmouth odtworzy orędzie z 1941 roku, wygłoszone przez ówczesnego burmistrza niedługo po nalocie. W wyniku bombardowania duże części Portsea, Landport i Southsea zostały zrujnowane. Guildhall, sześć kościołów, szpital, trzy kina i większość centrów handlowych Commercial Road, King’s Road i Palmerston Road zostały poważnie uszkodzone.