Start Wiadomości Manifest wyborczy UKIP: „Nie mamy problemu z imigracją, tylko z brakiem kontroli”

Manifest wyborczy UKIP: „Nie mamy problemu z imigracją, tylko z brakiem kontroli”

1162
0

„Wielka Brytania to kraj troskliwy i opiekuńczy. Na przestrzeni wieków, do naszych brzegów docierały miliony ludzi, z czego jesteśmy niezwykle dumni. UKIP nie ma problemu z tym, że ludzie migrują.

To co nam przeszkadza, to brak kontroli nad imigracją, którą napędziły polityczne decyzje rządów zarówno laburzystowskich, jak i konserwatywnych” – czytamy w sekcji „Imigracja” manifestu wyborczego UKIP.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Nigel Farage zaprezentował program wyborczy swojej partii. Na 76 stronach dokumentu spisano obietnice, do wypełnienia których, na przestrzeni nadchodzącej kadencji Parlamentu, zobowiązują się dążyć członkowie UKIP. Poniżej prezentujemy najważniejsze z nich.

Imigracja

„Nieustający przepływ osób, przemieszczających się z jednego końca naszej planety na drugi, to jedna z najistotniejszych obecnie kwestii” – twierdzą członkowie UKIP tłumacząc jednocześnie, że „imigracja nie jest problemem związanym z rasą, tylko brakiem wolnej przestrzeni”, a przyjezdni z innych krajów są jak najbardziej mile widziani, pod warunkiem, że obecny system kontroli imigracji zostanie naprawiony.

„Będąc członkiem Unii Europejskiej nie jesteśmy w stanie kontrolować imigracji” – to jedno z niepodważalnych założeń manifestu. UKIP twierdzi, że inne partie, które obiecują ograniczyć imigrację, jednocześnie godząc się na dalszą przynależność UK do Wspólnoty, nie są ze swoimi wyborcami do końca szczere. „Ograniczenie liczby imigrantów z Europy nie jest możliwe, więc jedyne co będą w stanie zrobić, to zamknąć drzwi przed nosem osób pochodzących z innych części świata” – czytamy w manifeście.

Oprócz wystąpienia ze struktur unijnych, UKIP zamierza prowadzić selekcję przyjeżdżających do UK osób za pomocą tzw. systemu australijskiego. Eurosceptycy chcą również, aby UK “odzyskała kontrolę nad swoimi granicami”, a imigranci byli pozbawieni możliwości pobierania świadczeń socjalnych i bezpłatnego dostępu do opieki medycznej przez pierwsze pięć lat pobytu w UK.

Opieka zdrowotna

UKIP informuje, że stan brytyjskiej służby zdrowia jest „krytyczny”, a NHS – instytucja, której celem jest ratowanie ludzkiego zdrowia, sama „potrzebuje intensywnej opieki”. W związku z tym, politycy deklarują zwiększenie budżetu NHS England o 3 miliardy rocznie przez kolejne pięć lat, a także zniesienie opłat dla studentów uczelni medycznych, tak aby liczba wyedukowanych na Wyspach specjalistów w kolejnych latach znacząco wzrosła. Obecne braki kadrowe maja zostać zapełnione ośmioma tysiącami nowych lekarzy pierwszego kontaktu. UKIP stworzy ponadto 20 tysięcy miejsc pracy dla pielęgniarek oraz kolejne trzy tysiące dla położnych.

Edukacja i rynek pracy

Rozwój edukacji wczesnoszkolnej, zawodowej i zniesienie opłat na wybranych kierunkach studiów – to główne postulaty partii Nigela Farage’a w kwestii oświaty. UKIP obiecuje zreformować sposób nauczania przedmiotów ścisłych w szkołach podstawowych, oraz usunąć edukację seksualną z obowiązującej w nich podstawy programowej. Jeśli chodzi o edukację na poziomie średnim, UKIP chce wprowadzić na Wyspy nowy model szkoły zawodowej, podobny do tego, jaki funkcjonuje min. w Polsce. Absolwenci “zawodówek” mają wypełnić lukę na rynku pracy i zasilić szeregi średnio wykwalifikowanej siły roboczej. Napływ specjalistów w sektorach gospodarki związanych z nauką, medycyną, inżynierią i matematyką zostanie z kolei zapewniony dzięki zwolnieniu studentów tych kierunków z opłacania czesnego.

Gospodarka

„Jesteśmy jedyną partią, która, rezygnując z poprawnych z politycznego punktu widzenia wydatków, jest w stanie trzymać się założeń planu redukcji deficytu budżetowego i jednocześnie obniżać podatki, zwiększać nakłady na NHS oraz obronność” – czytamy w manifeście. UKIP obiecuje, że do końca trwania kadencji przyszłego Parlamentu podniesie kwotę wolną od podatku do 13 tysięcy funtów i zlikwiduje podatek od spadku. Próg 40-procentowego podatku dochodowego ma wynosić 50 tysięcy. UKIP wprowadzi również jego nową stawkę – 30 procent, którą obłożone zostaną wpływy mieszczące się w przedziale 43,500 – 55,000 funtów.

Obniżki UKIP zamierza zrównoważyć zwalczając przestępstwa podatkowe oraz kontrolując najbogatszych. „Nie pozwolimy, aby duże przedsiębiorstwa czy międzynarodowe korporacje uchylały się od płacenia, lub płaciły jedynie niewielkie stawki. Skończymy z tą niesprawiedliwością” – deklarują członkowie ugrupowania. Program partii zakłada również przywrócenie zasady suwerenności podatkowej, w myśl której firmy działające na Wyspach to właśnie tu musiałby płacić podatki. Obecnie, dzięki przynależności do UE, każdy przedsiębiorca może dowolnie wybrać kraj, w którym chce się rozliczać.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniDramatyczna sytuacja w szpitalach. Pielęgniarki są zbyt zajęte, by karmić pacjentów
NastępnyMłody motocyklista walczy o życie