Start Wiadomości Manchester: Zamach terrorystyczny. 22 osoby nie żyją

Manchester: Zamach terrorystyczny. 22 osoby nie żyją

1048
0

Co najmniej 22 osoby zginęły, a 59 zostało rannych w wyniku wybuchu po koncercie Ariany Grande w Manchesterze. Wśród ofiar są dzieci. Zamachowiec zginął na miejscu.

Około 22.35 czasu lokalnego w Manchester Arena doszło do eksplozji. Według pierwszych ustaleń zamachowiec działał samodzielnie. Mężczyzna zdetonował ładunek, gdy pierwsi fani zaczęli opuszczać halę. Napastnik zginął na miejscu. Policja traktuje incydent jako zamach terrorystyczny. Świadkowie informują, że usłyszeli głośny huk, przypominający eksplozję w tylnej części hali.  Filmy i zdjęcia opublikowane w internecie pokazują panikę fanów oraz służby ratownicze usiłujące pomóc ofiarom.

– Na tym etapie śledztwa możemy powiedzieć, że atak przeprowadził jeden mężczyzna. Musimy teraz ustalić, czy działał w porozumieniu z jakąś większą grupą – powiedział Ian Hopkins, szef policji w Manchesterze.

Theresa May zwołała posiedzenie sztabu kryzysowego COBRA w sprawie ataku. Wszystkie brytyjskie partie polityczne zawiesiły kampanię wyborczą przed czerwcowymi wyborami parlamentarnymi. Konsulat RP w Manchesterze w chwili obecnej nie posiada informacji o tym, aby wśród poszkodowanych w incydencie w Manchester Arena znajdowali się Polacy. Policja apeluje o unikanie okolicy, w której doszło do zdarzenia.

Jeśli przypuszczenie o ataku terrorystycznym zostanie potwierdzone, będzie to najpoważniejszy zamach na terenie Wielkiej Brytanii od ataków w lipcu 2005 roku, w których zginęło 56 osób, a prawie 800 zostało rannych.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPrzedsmak lata w Hampshire
NastępnyDo ataku w Manchesterze przyznają się dżihadyści. Policja ustaliła tożsamość zamachowca