Start Coronavirus Malta, Madera i Baleary na zielonej liście podróży

Malta, Madera i Baleary na zielonej liście podróży

432
0

Malta, Madera i Baleary zostały dodane do brytyjskiej zielonej listy podróży.

Dołącza do nich szereg terytoriów zamorskich Wielkiej Brytanii, w tym Bermudy, Kajmany, Antigua, Barbuda, Dominika, Barbados i Grenada. Zmiana oznacza, że ​​wczasowicze nie będą już musieli izolować się po powrocie do Wielkiej Brytanii z tych obszarów.

Jednak dodane kraje – poza Maltą – znajdą się na „zielonej liście obserwacyjnej”. Jeśli więc zmienią się warunki w którymkolwiek z krajów, istnieje ryzyko przeniesienia na bursztynową lub czerwoną listę. Izrael również przeszedł na listę obserwacyjną.

Rząd odradza podróżowanie do miejsc z bursztynowej listy, chociaż nie jest to niezgodne z prawem. Osoby podróżujące do kraju z listy bursztynowej muszą przejść testy Covid przed wyjazdem i po powrocie, a także wypełnić formularz lokalizatora pasażerów i poddać się 10-dniowej kwarantannie po powrocie do Wielkiej Brytanii.

Pomimo zmian, podróżni z Wielkiej Brytanii nadal napotykają pewne restrykcje na Malcie. We wtorek kraj – wraz z Portugalią – wprowadził środki mające na celu ograniczenie podróżnych z Wielkiej Brytanii, którzy nie są w pełni zaszczepieni.

Portugalski rząd powiedział, że podróżni muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie, chyba że udowodnią, że otrzymali drugą dawkę szczepionki na dwa tygodnie przed przyjazdem. Malta zezwala na wjazd tylko osobom podwójnie zaszczepionym.

W Hiszpanii podróżni z Wielkiej Brytanii muszą udowodnić, że są w pełni zaszczepieni lub przedstawić negatywny wynik testu PCR po przybyciu. Obejmuje to podróżnych na Baleary.

PoprzedniTrzech mężczyzn zostało aresztowanych po tym, jak grupa ludzi wyskoczyła z przyczepy ciężarówki
NastępnyWzrasta liczba przypadków Covid w szkołach w Southampton