Start Polecane Lwy z Bargate w Southampton usunięte do naprawy po 275 latach

Lwy z Bargate w Southampton usunięte do naprawy po 275 latach

475
0

Dwa żelazne lwy strzegące starego, otoczonego murem wejścia do Southampton zostały usunięte do naprawy po raz pierwszy od 275 lat.

Lwy, z których jeden stracił ogon w 2018 roku, stoją obok Bargate od połowy XVIII wieku. Uważa się, że reprezentują one legendę Sir Bevois, który podobno założył miasto.

Rada Miasta Southampton stwierdziła, że ​​praca, która obejmie m.in. ponowne przymocowanie ogona, potrwa cztery miesiące. „Po 275 latach pojawiło się kilka pęknięć spowodowanych rozszerzaniem się konstrukcji stalowej w ich wnętrzu w wyniku naturalnej korozji i innych uszkodzeń spowodowanych przez kogoś, kto się na nie wdrapał” – powiedział przedstawiciel SCC.

Prace obejmą również wymianę wewnętrznej konstrukcji żelaznej na ramę ze stali nierdzewnej, naprawę pęknięć i analizę warstw farby „w celu przywrócenia lwom ich pierwotnego wykończenia” – dodano.

Uważa się, że lwy zostały wykonane przez londyńskiego rzeźbiarza Johna Cheere i zastąpiły drewniane lwy, które stały na straży od czasów Tudorów.

Poprzedni1,2 miliona funtów na stworzenie bezpieczniejszych miejsc do spacerów i jazdy na rowerze
NastępnyCOVID: Kiedy szczepionki będą dostępne w Wielkiej Brytanii?