Start Coronavirus Ludzie protestują przeciwko blokadom. Policja aresztowała demonstrantów

Ludzie protestują przeciwko blokadom. Policja aresztowała demonstrantów

416
0

Teoretycy spisku koronawirusa ścierają się z policją podczas protestu przeciwko blokadom.

W wiecu wzięły udział setki protestujących, którzy twierdzili, że COVID-19 to mistyfikacja. Trzydzieści dwie osoby zostały aresztowane. Dziesiątki oficerów – w tym niektórzy na koniach – próbowali przerwać demonstrację, ale stawiły im opór szeregi protestujących, którzy utworzyli blokady. Według agencji prasowej Stowarzyszenia Prasowego, rozległy się głośne wiwaty i skandowanie, gdy niektórzy protestujący odepchnęli policję.

W oświadczeniu Scotland Yard stwierdził, że pomimo prób „wyjaśniania, angażowania i zachęcania” protestujących do opuszczenia wiecu przez funkcjonariuszy, wielu pozostało „narażając siebie i innych na ryzyko”. W rezultacie policja stwierdziła, że ​​podejmie „działania egzekucyjne, aby rozproszyć tych, którzy pozostaną w okolicy” – ostrzegając, że ci, którzy pozostali, stanowią zagrożenie dla siebie i innych i mogą zostać aresztowani.

The Met powiedział, że w sumie 32 aresztowań zostało dokonanych za przestępstwa, w tym za przemoc, porządek publiczny i napaść na ratownika, a także w ramach przepisów dotyczących COVID-19 . Siły zbrojne dodały, że dwóch policjantów odniosło niewielkie obrażenia.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniGrypa, przeziębienie a może COVID. Co czym się charakteryzuje?
NastępnyChłopiec uciekł przed mężczyzną podczas „podejrzanego incydentu” w parku w Southampton