Start Coronavirus Ludzie nie przestrzegają zasad. Mają się pojawić limity osób w sklepach

Ludzie nie przestrzegają zasad. Mają się pojawić limity osób w sklepach

582
0

Kupujący ponownie mogą stanąć w obliczu długich kolejek przed supermarketami w ramach szerszej rządowej walki z przestrzeganiem najnowszych środków blokujących.

Według The Times, represje skupią się na sektorze detalicznym i zasadach umożliwiających ludziom opuszczanie domów w celu codziennych ćwiczeń. Rządowe źródło powiedziało gazecie: „Musimy upewnić się, że w szczególności supermarkety przestrzegają zasad, ponieważ jest to jedno z niewielu miejsc, w których nadal można spotkać ludzi z różnych gospodarstw domowych w tej samej przestrzeni wewnętrznej”. Istnieją obawy, że trzecia krajowa blokada nie jest przestrzegana tak ściśle, jak pierwsza wiosną ubiegłego roku, donosi Daily Mail. Źródło Whitehall powiedział: „Istnieje wrażenie, że ludzie właśnie wrócili do robienia wszystkiego, co chcą, więc władze lokalne będą współpracować z supermarketami i innymi otwartymi miejscami, aby upewnić się, że nadal są zabezpieczone przez Covid”.

Mogłoby to oznaczać powrót do ograniczeń liczby osób wpuszczanych do sklepów jednocześnie, przywrócenie systemów jednokierunkowych i ściślejsze egzekwowanie przepisów dotyczących noszenia masek. Przemawiając dziś rano, minister ds. Szczepionek, Nadhim Zahawi, wezwał opinię publiczną do przestrzegania zasad, mówiąc Sky News: “Obawiamy się, że w supermarketach musimy upewnić się, że ludzie rzeczywiście noszą maski i przestrzegają zasady systemu jednokierunkowego. Aby jedni mogli bezpiecznie działać, reszta osób musi czekać przed supermarketami. Nie chcemy iść dalej, ponieważ jest to dość trudna blokada, ale potrzebujemy, aby ludzie zachowywali się tak, jakby mieli wirusa, abyśmy mogli opanować sytuację”.

Wczoraj w Wielkiej Brytanii odnotowano 54940 nowych przypadków koronawirusa i 563 kolejnych zgonów. Dzienne wskaźniki przypadków utrzymują się powyżej 50 000 od 29 grudnia, podczas gdy liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 1000 w ciągu czterech kolejnych dni w zeszłym tygodniu.