Start Polecane Loty będą droższe, mówi Willie Walsh z IATA

Loty będą droższe, mówi Willie Walsh z IATA

357
0

Ceny biletów lotniczych „bez wątpienia” wzrosną wraz ze wzrostem kosztów paliwa, ostrzegł szef branży lotniczej.

Ceny ropy podskoczyły w miarę odbudowy gospodarek po pandemii Covid oraz z powodu wojny na Ukrainie. Koszty te zostaną przeniesione na konsumentów, powiedział Willie Walsh, dyrektor generalny Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA).

Były szef British Airways powiedział również, że lotnisko Heathrow „powinno się lepiej przygotować”, aby uniknąć zakłóceń.

Wczasowicze muszą być przygotowani na wzrost kosztów lotów, powiedział Walsh w programie BBC Sunday Morning. „Loty lotnicze będą bez wątpienia droższe dla konsumentów”, powiedział.

Ceny ropy już rosły, ponieważ popyt ponownie wzrósł w gospodarkach, które zaczęły wychodzić z pandemii. Skutki wojny na Ukrainie spowodowały dalszy wzrost cen. Stany Zjednoczone ogłosiły całkowity zakaz importu ropy z Rosji, a Wielka Brytania ma wycofywać rosyjskie dostawy do końca roku.

Przywódcy Unii Europejskiej zapowiedzieli, że do końca 2022 roku zablokują większość rosyjskiego importu ropy. Oznacza to wzrost popytu na ropę innych producentów, co prowadzi do wyższych cen.

Walsh powiedział, że ceny paliwa były rekordowo wysokie, a „ropa naftowa jest największym pojedynczym elementem bazy kosztowej linii lotniczych”.

„Nieuniknione jest, że ostatecznie wysokie ceny ropy zostaną przeniesione na konsumentów w wyższych cenach biletów”.

PoprzedniSpołeczność ukraińska dziękuje mieszkańcom Southampton podczas biegu charytatywnego
NastępnyMężczyzna z Southampton ukarany grzywną za podróżowanie pociągiem bez biletu