Start Polecane Lotnisko Southampton poszukuje 2000 pracowników i nowych firm

Lotnisko Southampton poszukuje 2000 pracowników i nowych firm

786
0

Southampton Airport stoi przed „ogromną szansą”, ponieważ stawia sobie za cel trzy miliony pasażerów rocznie. Lotnisko poszukuje 2000 pracowników i nowych firm.

Szef lotniska w Eastleigh mówi, że teraz może się rozwijać, ponieważ jego przyszłość została zabezpieczona przez ostateczne pozwolenie na dłuższy pas startowy.

Chciałby także, aby to miejsce było znane jako dom innowacyjnych samolotów elektronicznych, tak jak Southampton był domem dla Spitfire’a.

Sąd Apelacyjny niedawno odrzucił ostatnie próby uczestników kampanii zmierzające do obalenia decyzji Eastleigh Borough Council o zatwierdzeniu 164-metrowego przedłużenia pasa startowego lotniska.

W niektórych ze swoich pierwszych publicznych komentarzy od czasu orzeczenia sądu dyrektor operacyjny lotniska w Southampton Steve Szalay powiedział, że liczba miejsc pracy na lotnisku wzrośnie z obecnych 700 do około 2000, gdy lotnisko osiągnie cel trzech milionów pasażerów rocznie.

Wolne wakaty obejmować będą stanowiska w różnorodnych zawodach od sprzątaczy po pilotów, z wieloma usługami naziemnymi, takimi jak obsługa bagażu i ochrona.

Szalay powiedział, że przedłużenie pasa startowego nastąpi w 2023 roku, chociaż dokładna data może zależeć od podaży siły roboczej.

PoprzedniPierwsze znaczki pocztowe upamiętniające Elżbietę II
NastępnyWiększość pracowników nie oszczędza wystarczająco na emeryturę