Start Polecane Lotnisko Heathrow ostrzega, że powrót do normalnego poróżowania zajmie lata

Lotnisko Heathrow ostrzega, że powrót do normalnego poróżowania zajmie lata

392
0

Co najmniej 600 000 pasażerów zrezygnowało z planów lotu z lotniska Heathrow w zeszłym miesiącu, ponieważ szczep koronawirusa Omicron spowodował ostrzejsze ograniczenia w podróżowaniu.

Szef Heathrow, John Holland-Kaye podkreślił kryzys w branży i niepewność, z jaką borykają się podróżni. Powrót do normalności „może nastąpić za kilka lat”, ostrzegł dyrektor naczelny najbardziej ruchliwego lotniska w Wielkiej Brytanii.

Tylko 19,4 mln pasażerów przewinęło się przez Heathrow w 2021 r. Zeszłoroczna liczba, najniższa dla Heathrow od 50 lat, stanowiła mniej niż jedną czwartą poziomów sprzed pandemii obserwowanych w 2019 roku. Holland-Kaye powiedział, że nadszedł czas, aby wszystkie testy na koronawirusa zostały zniesione dla osób w pełni zaszczepionych.

Obawy związane z wariantem Omicron Covid spowodowały, że od końca listopada wszyscy podróżni przybywający do Wielkiej Brytanii musieli wykonać test przepływu bocznego przed wyjazdem i musieli izolować się do czasu uzyskania negatywnego wyniku testu PCR po przyjeździe.

Doprowadziło to do tego, że wiele osób porzuciło swoje plany podróży w okresie świątecznym. Nowe zasady zostały złagodzone dla w pełni zaszczepionych przybyszów w zeszłym tygodniu po tym, jak firmy turystyczne stwierdziły, że są nieskuteczne z powodu szerokiego rozprzestrzeniania się Omicron w Wielkiej Brytanii. Ten ruch wywołał falę rezerwacji, podały linie lotnicze.

PoprzedniApel o ograniczenie prędkości do 20 mil na godzinę w całym Southampton
NastępnyBoris Johnson przeprasza za złamanie restrykcji. Nie poda się jednak do dymisji