Start Coronavirus Lotniska informują, że bez wsparcia rządu zostaną zamknięte

Lotniska informują, że bez wsparcia rządu zostaną zamknięte

634
0

Lotniska w Wielkiej Brytanii ostrzegły, że bez interwencji rządu zostaną zamknięte „w ciągu kilku tygodni” z powodu kryzysu spowodowanego koronawirusem.

Stowarzyszenia Operatorów Portów Lotniczych (AOA) wezwały ministrów do przedstawienia szeregu środków mających pomóc portom lotniczym w obliczu malejącej liczby pasażerów.

Wiadomość pojawia się po tym, jak linie lotnicze Flybe ogłosiły upadek, co spowodowało, że lotnisko w Southampton walczy o swoją przyszłość.

Karen Dee, dyrektor generalny AOA, powiedziała: „Rządy na całym świecie wspierają krajowe branże lotnicze, ponieważ wiele części globalnego przemysłu turystycznego zostało zatrzymanych. Linie lotnicze wzywają rząd Wielkiej Brytanii do podjęcia podobnych działań. Lotniska zostaną zamknięte za kilka tygodni, chyba że zostaną podjęte pilne działania w celu wsparcia branży”.

Linie lotnicze odwołały tysiące lotów i ogłosiły plany uziemienia większości swoich samolotów z powodu ograniczeń podróży i spadku popytu na loty. Lotnisko Heathrow poinformowało w poniedziałek, że „podejmuje natychmiastowe kroki w celu zapewnienia odporności finansowej naszej firmy, w tym ochrony miejsc pracy”.

PoprzedniKoronawirus: anulowano operacje NHS
NastępnyCarphone Warehouse ogłasza zamknięcie 531 sklepów