Start Wiadomości Londyńskie metro będzie neutralne płciowo

Londyńskie metro będzie neutralne płciowo

643
0

Pracownicy metra nie będą już dłużej witać pasażerów słynnym „good morning ladies and gentlemen”. Komunikat został zastąpiony powitaniem „good morning everyone”, który ma sprawić, że wszyscy podróżni, bez względu na płeć, będą czuć się komfortowo.

Zmiany dotyczą także automatycznych nagrań, rozbrzmiewających na stacjach londyńskiego metra – część komunikatów została już nagrana od nowa, by nie znajdowały się w nich wyrażania odnoszące się do płci. Instrukcje otrzymali też pracownicy, którzy zostali poproszeni o nieużywanie zwrotu „good morning ladies and gentlemen” – informuje Metro.

– Chcemy, aby wszyscy podróżni czuli się mile widziani. Dokonaliśmy przeglądu języka, którego używamy w komunikatach i upewniamy się, czy uwzględnia on ogromną różnorodność Londynu – mówi Mark Evers z Transport for London.

O zmiany już wcześniej prosili działacze ze środowisk LGBT, którzy przyjęli nową politykę londyńskiego metra z dużym zadowoleniem. Pomysł poparł również burmistrz stolicy, Sadiq Khan.

– Zdaję sobie sprawę, że niektórzy podróżni nie czuli się komfortowo z powodu komunikatów wygłaszanych do tej pory. Transport for London zobowiązał się do przejścia na zwroty neutralne płciowo. Czasami będzie można jeszcze usłyszeć słynne „ladies and gentlemen”, jeśli jednak zwrot będzie nadużywany, to pracownicy otrzymają upomnienie – skomentował zmiany bursmirz Sadiq Khan.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniAwaryjne lądowanie samolotu na lotnisku w Southampton
NastępnyDwóch nastolatków aresztowanych po akcji policji przy Redbridge Towers w Southampton