Start Polecane Londyński council domaga się od właściciela domu kwoty 360 000 funtów

Londyński council domaga się od właściciela domu kwoty 360 000 funtów

918
0

Szefowie councilu zażądali od londyńskiego właściciela domu zapłaty w wysokości 360 000 funtów po tym, jak przez pomyłkę sprzedali mu mieszkanie o wartości 700 000 funtów za pół ceny.

Antoni Zomparelli, lat 54, kupił swój dwupokoleniowy dom od Islington Borough Council w ramach programu Right to Buy za kwotę 340 000 £ w 2014 roku.

Dwa lata później rada napisała do pana Zomparellego pismo, aby wyjaśnić, że doszło do pomyłki w wycenie, ponieważ rzeczoznawcy sądzili, że posiadłość ma tylko jedną sypialnię, a nie dwie. Powiedzieli mu, że będzie musiał zapłacić ogromny niedopłatę.

„Nigdy nie kupiłbym nieruchomości, gdybym wiedział, że ta będzie kosztować 700 000 funtów” – powiedział ochroniarz. „Nigdy by mi to nie przyszło do głowy. Jak mogą oczekiwać, że będę mógł zapłacić?

„Zrujnowało mi to życie. Nie mogę funkcjonować jako normalna osoba i myśleć racjonalnie. To spowodowało depresję i musiałem iść do lekarzy.

„Bardzo obciążyło to mój związek z rodziną i przyjaciółmi. Po prostu nie mogłem w to uwierzyć. Nie rozumiem, jak mogą mi  to zrobić, wydaje się to niemożliwe.

Dodał: „Wyraźnie popełnili ogromny błąd i to nie moja wina.”

Pan Zomparelli przygotowuje się teraz do legalnej bitwy w sądzie o ponad 360 000 funtów żądanych przez Islington Borough Council.


Zomparelli początkowo wynajmował mieszkanie na Chadwell Street od councilu (od 2001r.) a następnie kupił je od lokalnych władz w 2014 r.

Londyńczyk również dostał 102,700 £ zniżki ze względu na długi czas zamieszkania domu.

Islington council twierdzi, że pan Zomparelli został „niesprawiedliwie wzbogacony” przez oczywisty błąd administracyjny.

Ponieważ nie udało doprowadzić do ugody pozasądowej, council i pan Zomparelli mają rozpocząć postępowanie sądowe w Clerkenwell i sądzie okręgowym Shoreditch.

PoprzedniKoniec lotów z Lublina do Monachium
NastępnyHappy Hotdog Man w sądzie po raz dziesiąty