Start Wiadomości Londyńscy studenci płacą najwięcej w kraju

Londyńscy studenci płacą najwięcej w kraju

798
0

Z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie firmy pożyczkowej Marbles wynika, że koszty utrzymania dla londyńskich studentów są dwa razy wyższe niż tych z innych części Wielkiej Brytanii. 

Badanie przeprowadzone na studentach 50. najlepszych uniwersytetów w kraju pozwoliło określić średnie, tygodniowe wydatki dla studentów. W Londynie sam wynajem akademika wynosi średnio 212 funtów tygodniowo. Dla porównania studenci z Queens University w Belfaście za to samo zapłacą jedynie 89,77 funtów na 7 dni.

University of London okazał się numerem jeden w kategorii najdroższej uczelni, na drugim miejscu znajduje się University College London (UCL), a na trzecim Kings College.

Dziewięć najgroższych uniwersytetów znajduje się w stolicy Anglii, z Imperial College na czwartym miejscu, nastepne są the University of the Arts, London School of Economics (LSE), Goldsmiths College oraz Queen Mary.

Podczas gdy na University of London czynsz jest najdroższy (212 funtów), w Queen Mary jest pod tym względem najtaniej – 134 funty tygodniowo.

Badanie opracowane przez firmę Marbles wykazało również, że to studenci z Londynu muszą wydawać najwięcej pieniędzy na transport w mieście, bo aż 130 funtów miesięcznie. Jest to bardzo duża różnica w porównaniu z transportem w Dundee – tylko 37,75 funtów miesięcznie.

Bilet to kina również jest najdroższy w Londynie, trzeba zapłacić co najmniej 12 funtów, czyli trzy razy więcej niż w Loughborough, w którym studenci wydają jedynie 4,50 funtów.

Za kufel piwa studenci w stolicy zapłacą 4 funty, będzie to ich najdroższe piwo w kraju. W Keele piwo to zdecydowanie mniejszy wydatek, jedynie 2,50 funtów.

Koszt kebabu dla studentów z Imperial College to aż 8,38 funtów i tylko 3,96 funtów w Leeds.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWielka Brytania i Irlandia pragną zachować swobodę ruchu granicznego
NastępnyPracownicy rafinerii w Hampshire świętują z powodu 160-procentowej podwyżki