Start Wiadomości Londyńscy policjanci mają problem z nadwagą?

Londyńscy policjanci mają problem z nadwagą?

513
0

Funkcjonariusze Metropolitan Police mają problemy z dodatkowymi kilogramami, o czym świadczą mundury, które zamawiane są w coraz większych rozmiarach – informuje „The Sun”.

Dziennik „The Sun” postanowił przyjrzeć się zjawisku nadwagi wśród londyńskich funkcjonariuszy. Aby sprawdzić, jaki wielu policjantów dotyczy problem otyłości, dziennikarze wzięli pod lupę rozmiary mundurów, które zamawiane są dla funkcjonariuszy.

NHS informuje, że każdy mężczyzna, który ma w pasie więcej niż 93 centymetry, oraz każda kobieta, której obwód przekracza 80 centymetrów powinni zadbać o swoje zdrowie i pomyśleć o zrzuceniu zbędnych kilogramów. Śledztwo wykazało, że w ubiegłym roku zamówionych zostało, aż 7,8 tys. par spodni z obwodem powyżej 100 cm. Kilka par było to w rozmiarze super-sized, których obwód przekracza 154 cm. Badania przeprowadzone w 2012 roku wykazały, że dwóch na trzech funkcjonariuszy Met Police ma problem z otyłością.

Każdego roku policjanci, którzy zajmuję się łapaniem przestępców muszą przejść testy sprawnościowe. Sprawdzian polega na przebiegnięciu 525 metrów w czasie nie dłuższym niż 3 minuty i 40 sekund. Obowiązek ten wprowadzono w 2014 roku i już wtedy test oblało ponad 1800 funkcjonariuszy.