Start Wiadomości Londyńscy bogacze płacą tysiące funtów za „uczenie ich dzieci prawdziwego życia”

Londyńscy bogacze płacą tysiące funtów za „uczenie ich dzieci prawdziwego życia”

1296
0

Najbogatsi mieszkańcy Londynu wynajmują konsultantów, którzy mają umożliwić ich dorosłym dzieciom styczność z „prawdziwym życiem”. Krezusi płacą tysiące funtów za to, by ich potomstwo poznało trudy prostej i niskopłatnej pracy, jaką wykonują przeciętnie sytuowani mieszkańcy Wielkiej Brytanii.

Eksperci mieszkający w stolicy UK zajmują się klientami, których majątki wycenia się na co najmniej 20 milionów funtów. Przedstawiciele Salamanca Group – jednej z firm świadczących tego rodzaju usługi – od początku roku pomogli już 90 rodzinom z Londynu.

„Ci ludzie nie chcą, by ich dzieci chowały się pod kloszem” – tłumaczą eksperci z Salamanca Group. „Są tacy, dla których najważniejsze jest, by młodsze pokolenie zbierało doświadczenia zawodowe pozwalające zrozumieć jak ich rodzice doszli do statusu, jaki mają obecnie. Są tacy, którzy chcą, by młodzi posmakowali prostego życia, którego rytm wyznaczany jest koniecznością pracy za naprawdę skromne wynagrodzenie” – dodają.

Usługa, za którą bogacze płacą krocie, polega w dużej mierze także na „dobieraniu” pracy do młodego kandydata. „Podpowiadamy, jakie szkoły wybrać, jak napisać dobre CV, które trafi do przełożonych, wskazujemy najlepszych korepetytorów” – mówi Gabrielle Villani, szef działu edukacyjnego Salamanca Group. „Współczesna rzeczywistość wymaga od nas świadomego kierowania własnym rozwojem i karierą. Zapotrzebowanie na nasze usługi rośnie” – dodaje.

Co ciekawe, brytyjscy milionerzy nie wahają się posłać dziecka nawet do takiej pracy, gdzie do jego obowiązków miałoby należeć… czyszczenie toalet. „Chcą dać dzieciom szansę na zobaczenie świata takim, jakim jest dla milionów zwykłych ludzi. Najlepiej świadczą o tym miejsca, do których posyłaliśmy naszych młodych podopiecznych. Pracowali m.in. nie tylko w gabinetach dentystycznych i lekarskich, bankach czy kancelariach prawnych, ale także w organizacjach charytatywnych czy zajmujących się ochroną sztuki” – mówi Villani.

Usługi świadczone przez konsultantów kariery wycenia się na ok. 10 tys. funtów. Kwota ta obejmuje znalezienie idealnej szkoły lub firmy, wprowadzenie tam młodego człowieka oraz zakup odpowiedniej garderoby, jak np. mundurki szkolne.

Londyn jest jednym z ulubionych miast europejskich bogaczy. Szacuje się, że obecnie w brytyjskiej swoje posiadłości ma ok. 140 rodzin oraz osób indywidualnych, których majątek szacowany jest na ponad miliard funtów.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
Poprzedni„Takie ciała istnieją i są cudowne” – blogerka plus-size walczy ze stereotypami
NastępnyBrytyjczycy narodem lekomanów – liczba wystawianych recept wzrosła o 55 proc.