Start Polecane Londyńczycy tracą miliony na wypłatach z bankomatów

Londyńczycy tracą miliony na wypłatach z bankomatów

972
0

Każdego roku mieszkańcy stolicy Wielkiej Brytanii wydają 18 milionów funtów na opłaty związane w pobieraniem gotówki z bankomatów – ujawnił raport stworzony przez partię Torysów.

Torysi apelują, aby darmowe bankomaty rozmieścić na stacjach metra i w budynkach użyteczności publicznej w całej stolicy. Zwracają się też z prośbą do burmistrza Londynu, Sadiqa Khana, aby wziął pod uwagę ten problem podczas planowania przyszłych inwestycji w stolicy. Zdaniem Torysów bankomaty powinny być traktowane jako infrastruktura społeczna, tak samo jak szkoły i szpitale – informuje Evening Standard.

Autorzy raportu szacują, że w ubiegłym roku Londyńczycy wydali ponad 18 mln funtów, pobierając gotówkę w jednym spośród 1649 płatnych bankomatów. Przeciętnie za wypłacenie pieniędzy maszyny pobierają opłatę w wysokości £1.75, chociaż są też takie, które pobierają nawet 10 funtów.

– Płatne bankomaty powinny być dowolnym wyborem, a nie codziennym obowiązkiem. Brak dostępu do bezpłatnych maszyn najbardziej uderza w osoby niepełnosprawne, starsze i ludzi o niskich dochodach. Burmistrz musi zapewnić, aby nowi inwestorzy umożliwiali dostęp do bezpłatnego pobierania pieniędzy, a także zachęcać budynki użyteczności publicznej do stawiania bankomatów, które nie naliczają opłat – mówi  Shaun Bailey z Greater London Authority.

Pomimo sporej liczby bezpłatnych bankomatów, których liczba całym kraju prawie podwoiła się w ciągu ostatniej dekady, w zeszłym roku dokonano 84 miliony płatanych wypłat na łączną kwotę 2,8 miliarda funtów.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniHotelarstwo w kryzysie jeśli zabraknie pracowników z UE
NastępnyJuż od kwietnia surowsze kary za przekroczenie prędkości w Wielkiej Brytanii